Site Overlay

O nás

Jankovští žoldáci

Hlavním cílem spolku jsou činnosti spojené s historickým tématem bitvy u Jankova. Důraz je kladen na každodenní život vojáka a jeho rodiny v období kolem bitvy u Jankova v roce 1645, včetně dobové kuchyně a oživování dalších řemesel spjatých s touto tematikou. Členové se podílí nejen na organizaci vzpomínkových akcí spojených s touto bitvou, ale můžete je vidět jako účinkující i na různých historických akcích a slavnostech v České republice a zahraničí.

Sídlem spolku je Jankovská Lhota a její členové jsou z blízkého i vzdáleného okolí.

www.facebook.com/JankovstiZoldaci

Císařský regiment 

Císařský regiment je společenství lidí, kteří se zajímají o historii a reenactment, tj. rekonstrukci života vojáků především z období třicetileté války, včetně bojové taktiky té doby. Kromě toho se zabýváme oživováním starých řemesel a výrobních postupů. Jejich pomocí si vyrábíme své vybavení a také se snažíme tato řemesla zprostředkovat široké veřejnosti v rámci různých ukázek a přednášek, které pořádáme nebo se jich účastníme.

Seznámit se s naší činností můžete na nejrůznějších městských slavnostech, rekonstrukcích historických bitev, ukázkách pro veřejnost, přednáškách v muzeích a jiných odborných institucích, či během oživených prohlídek různých historických objektů. Působíme nejčastěji v okolí Benešova, Tábora a Českých Budějovic, odkud pochází většina našich členů, ale potkat nás můžete i na mnoha dalších místech České republiky a       v zahraničí.

https://www.facebook.com/CisarskyRegiment